Acu ārsts ir un paliks viens no profesionāļiem, kas būtu jāapmeklē vismaz reizi gadā. Mazuļiem, piemēram, acu ārsts tiešām ir nepieciešams un pat dažās skolās speciālists tiešām var atbraukt uz mācību iestādi. Mēs visi, bez šaubām, gribam, lai mūsu acis izmeklētu profesionālis, kurš varēs pamanīt arī vismazāko problēmu. Ikgadēja redzes pārbaude ļauj atrast novirzes to sākuma stadijā, tādējādi jau var izvairīties no veselības problēmām. Kā labāk sameklēt speciālistu, kā arī uz ko vērst savu uzmanību, mēģināsim noskaidrot turpmāk. Var uzzināt vairāk uzņēmuma mājaslapā, kā arī zemāk rakstā!

Pie kā labāk izdarīt pārbaudi redzei?

Būs vajadzīga acu pārbaude un nepieciešams acu ārsts, taču kāds būs īstais? Šodien medicīnas iestādē parasti varēsiet atrast vārdu oftalmologs un optometrists, taču vai šis ir tas pats? Šāda veida okulisti veic redzes pārbaudi un viņiem vienmēr būs ārstējošās personas sertifikāts, taču atšķirības arī ir. Optometrists skatās galvenās redzes funkcionēšanu – var noteikt tālredzību un tuvredzību, kā acis redz kopā, un tad, ja ir konstatēta kāda novirze no normas, kur nepieciešama ārstēšana, šajā gadījumā pacients tiks nosūtīts jau pie ārsta. Un tieši oftalmologs acu ārsts būs tas speciālists, kas tad dara padziļinātu izmeklēšanu un vēl profilaktiskās darbības. Parasti oftalmologs var tikt dēvēts par okulistu. Kad pacientam jau ir vajadzīga ārstēšana, attiecīgi kvalifikācijai ārsts pilda medicīnisku vai jau ķirurģisku ārstēšanu. Savukārt, optiķis būs tas speciālists, kas tad taisa koriģējošās brilles pēc redzes speciālista receptes. Bez šaubām, tagad jau ir izplatīta profesija optiķis-optometrists, kurš var veikt parastu redzes pārbaudi un izveidot brilles.

Okulists – uz ko tieši lūkoties, tad, kad meklējat?

Pirms meklēt acu ārstu, sākumā ir jāizprot – kas tad tieši Jums ir vajadzīgs – oftalmologs vai optometrists. Kā tas tika augstāk rakstīts, optometrista uzdevums tad ir redzes pārbaude, bet oftalmologa – ārstēšana. Tā kā šie abi ārsti tad ir medicīniskās personas, viņiem jāuzrādās ārstu reģistrā. Ērtībai ir parocīgi, kad iespējams attālināti pieteikties, ja Jums nepieciešama acu pārbaude, nekā ilgstoši gaidīt un gaidīt, zvanot pa telefonu. Uzreiz izpētiet atsauksmes, ja tādas ir tieši par konkrēto acu ārstu. Tagad optometrists jau ir pat atrodams optikas salonos, kuros var arī pie reizes uzreiz pasūtīt arī koriģējošās brilles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *