Vairāki klienti pilnīgi neizprot ar ko gan atšķiras savā starpā optometrists un tāds ārsts, kā oftalmologs, vai kas tad ir optiķis. Un tas būtu tāpēc, kad samērā ilgus gadus ikviens acu ārsts bija saukts par okulistu. Ejot laikam, vairākas klīnikas sāka lietot jaunu terminoloģiju, bet klienti sāka apjukt, kas jau ir kurš un pie kura speciālista būs īsta redzes pārbaude. Turpmāk mēģināsim tikt skaidrībā, ar ko gan nodarbojas minētie ārsti, starp kurām profesijām būs atšķirība, bet starp kurām tās nav. Kā arī būs iespēja uzzināt, kādā veidā izvēlēties ārstu, kā arī kam tieši vērst īpašu vērību.

Kas ir optometrists, oftalmologs un okulists – ar ko atšķiras?

Acu redzes pārbaude – kas tad to varēs izdarīt profesionāli? Pirms tam mēs visi devāmies pie okulista, taču patlaban šī specialitāte ir sadalīta, parādījās profesijas – oftalmologs un arī optometrists. Ko tad tie dara, kā arī ar ko tad atšķiras, nemaz nav skaidrs. Oftalmologs acu ārsts, kurš dara gandrīz visu, kas saistīts ar acīm. Izdalīta specialitāte ir vēl oftalmologs – praktizējošais ķirurgs: tāds speciālists veic operācijas uz acīm. Oftalmologs var veikt acu pārbaudi un diagnostiku, nozīmēt ārstēšanu, tostarp pēc operācijas, palīdz ārstēt sistēmiskas slimības, kas rada sarežģījumus acīm (kā piemēram, diabēts, artrīts). Savukārt, piemēram, optometrists nodrošina primāro veselības aprūpi acīm. Arīdzen viņa pienākumos ietilpst acu pārbaude un slimību atrašana, viņš neveic ārstēšanu, taču var nozīmēt koriģējošās brilles un lēcas acīm, veikt izmeklējumus, var sniegt neatliekamo palīdzību. Taču ja pārbaudes laikā optometrists ierauga būtiskas slimības pazīmes, tas nosūtīs klientu tieši pie oftalmologa, lai jau noteiktu pareizu ārstēšanas gaitu. Bet kā vēl kāds diezgan nozīmīgs speciālists arī ir optiķis, cilvēks, kas, savukārt, atrod pareizās lēcas brillēm, apskatot un tad izprotot ārsta nozīmēto recepti. Optiķis ne vienīgi taisa, taču jau pēc vajadzības veic briļļu remontu.

Kādā veidā izvēlēties profesionālu oftalmologu vai arī optometristu?

Brīdī, kad ir vajadzīgs acu ārsts, pirmais, kas būtu jāizprot – vajadzīga ārstēšana vai vienkārša acu pārbaude. No tā izriet, kāds tieši ārsts vajadzīgs – oftalmologs vai arī optometrists. Optometrists pārbaudīs redzi, bet jau oftalmologs jau veiks ārstēšanu. Savukārt, ja var sajust, ka brilles palikušas par vāju, varētu būt, ka tieši Jums pat pietiks ar optometristu – optiķi, kurš spēs pārbaudīt Jums redzi un uzreiz izgatavot koriģējošās brilles. Jebkurā izkārtojumā, kā oftalmologs, gan optometrists ir ārstnieciskā persona un tiem jau ir jābūt sertifikātiem, kurus varētu pārbaudīt. Nākamais būtu sameklēt klientu atsauksmes par acu ārstu. Nenoliedzami, vienmēr būs ērti, kad var attālināti pierakstīties uz vizīti, kā arī mājas lapā redzēt izmaksas šim pakalpojumam. Redze ir un būs svarīga lieta, tādēļ tā ir jāuztic tikai profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *