Lai arī rotas un juvelierizstrādājumi jau sākotnēji tika izmantoti kā sava statusa atainošanas līdzeklis, tas nav vienīgais pielietojums. Stabilās un izdevīgās dārgmetālu cenas, rotas ir padarījušas par lielisku investīcijas līdzekli. Rotaslietas izvēlas valkāt arī tādēļ, lai papildinātu savu koptēlu un imidžu kopumā. Juvelieri un rotkaļi ir meistari, kuru rokās dārgmetāls pārvēršas skaistās rotās. Lai rota nezaudētu savas vizuālās īpašības, pie juveliera var veikt arī to apkopi un remontu, ja tāds ir nepieciešams. Rotu kopšanai ir ļoti svarīga loma tajā, lai uzturētu kārtībā to vizuālo izskatu, jo, piemēram, sudrabs ir mīksts metāls, kas ar laiku var zaudēt savu formu(ielūkojies te – sudraba rokas sprādzes). Tas attiecināms uz visa veida juvelierizstrādājumiem. Izvēlieties tikai kvalitatīvas un prasmīgi darinātas rotas, jo tās kalpos ne tikai ilgāk, bet arī izskatīsies daudz labāk par lētu bižutēriju.

SUDRABA PRAKTISKĀS ĪPAŠĪBAS, KAS TO RADA PAR FAVORĪTU

Mūsu pusē vispopulārāko rotaslietu sarakstā var minēt gredzenus, auskarus un dažādas kaklarotas. Sudrabu varētu uzskatīt par populārāko dārgmetāla veidu, kuram dod priekšroku Latvijā. Šīs līdera pozīcijas sudrabs dala ar zeltu, kas ir tik pat populārs, īpaši vecāka gadagājuma klientu vidū. Prasmīgam juvelierim būs pa spēkam tikt līdzi klientu domu lidojumiem, vēlmēm un vajadzībām, izmantojot arī ne tikai dārgakmeņus un pusdārgakmeņus, bet arī dažādus dabas dotus elementus, kuriem daudzi no mums vienkārši paietu garām, piemēram, jūras izskalotus stikliņus.

VAI IR OPCIJA SAMAZINĀT GREDZENA IZMĒRU VAI SAĪSINĀT KAKLAROTAS?

Lai rotas kalpotu ilgāk, nepieciešams tās pareizi kopt un, vajadzības gadījumā, veikt labošanu pie meistara. Interesants ir piedāvājums savu esošo, nolietoto un apnikušo rotu pārkausēšana jaunās. Ja nepieciešams pārveidot rotas, piemēram saīsināt kaklarotas vai samazināt gredzena izmērus, juvelieris noteikti spēs palīdzēt arī šādā gadījumā. Ir dažādi rotaslietu un dārgmetālu kopšanas līdzekļi, ar kuriem profilakses nolūkos rotas var tīrīt mājās arī mājas apstākļos, taču noteikti, laiku pa laikam, rotu apkopi un pielāgošanu, īpaši tādēļ, ka sudrabs ir mīksts metāls, der veikt pie profesionāļa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *