Mūsdienās var atrast vairākas opcijas, kā uzlabot savu redzi un arī tam, kādus līdzekļus izvēlēties ikdienas lietošanai, lai redzes problēmas nesagādātu neērtības darbā un ikdienā. Saprotams, brilles un arī acu operācijas ar lāzeru arī ir opcija, tiesa gan daudzi izvēlas par labu kontaktlēcām. Cilvēkiem tik pierasto briļļu izmantošana un lietošana sadzīvē, nešķiet ērta, tādēļ tiek meklētas alternatīvas, kas neizmaksā pārāk daudz un ir atbilstošas konkrētām acu problēmām. Dažāda stila lēcas var izvēlēties jebkurš un tās var izmantot gan balstoties uz optometrisko piemērotību, gan valkāšanas un lietošanas ilgumu.

Lēcas iespējams iegādāt te online un arī, protams, briļļu salonos visā pasaulē. Tā pat kā briļļu iegādei, arī kontaktlēcas iesakām iegādāties tikai pēc acu ārsta vai optometrista konsultācijas.

KĀ PASŪTĪ SEV PIEMĒROTAS KONTAKTLĒCAS?
Lēcas internetā mūsdienās atrodamas ļoti daudz un dažādos optikas preču vai produktu salonos. Arī kontaktlēcas mēdz atšķirties pēc to valkāšanas īpatnībām, funkcijām un, loģiski, arī no zīmola. Pēc lēcu izmantošanas ilguma tiek izšķirtas lēcas, kas kalpo vienu dienu, 2 nedēļas, mēnesi, 3 mēnešus, 6 mēnešus un lēcas, kurām ir iespējams lietošanas termiņu padarīt garāku. Interesentiem ir iespējams iegādāties lēcas arī balstoties uz to redzi koriģējošām īpašībām, piemēram, multifokālās vai toriskās lēcas, kā arī lēcas, kas vairāk kalpo kā imidža sastāvdaļa, piemēram, lēcas ar zīmējumiem.

VAI KONTAKTLĒCAS IR ĒRTĀKAS PAR PARASTAJĀM BRILLĒM?
Saprotams, ka daudz nosaka arī optikas preču cenas. Cenas visur ir vidēji vienādas, atšķirība varētu būt vien daži eiro vienai preču grupai. 1 dienas kontaktlēcas apmēram maksā 30 eiro un iepakojumā ir trīsdesmit kontaktlēcas, kas nozīmē 15 lēcu pārus. Kontaktlēcas, ko var lietot 2 nedēļas dienas laikā, maksā ap 20 eiro un komplektā ietilpst vairākas lēcas, kas nozīmē to, ka šāda tipa lēcas ir nedaudz izdevīgākas par lēcām viendienītēm. Savukārt kontaktlēcas, kas paredzētas specifiskām redzes problēmām, pastāv iespēja valkāt gan tikai pa dienām, gan cauru diennakti. Toriskās lēcas iesaka lietot pēc speciāla režīma. Ja nepieciešamas toriskās lēcas, joprojām iesakām pirms tam konsultēties ar savu ārstu vai optometristu, lai piemeklētu sev vispiemērotākās lēcas. Savukārt, tie, kuriem redzes korekcija ir akūti nepieciešama gan lai redzētu tuvumā, gan tālumā, lielisks risinājums būs multifokālās lēcas, ko var iegādāties par aptuveni 30 eur.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *