Ar vien vairāk cilvēku visā pasaulē vēlas dzīvot dabai draudzīgāk, ietaupīt un izdevīgāk, tādā veidā atrodot veidus, kā to īstenot. Viena no opcijām ir saules paneļi, kas uzstādīti uz mājas jumta vai zemes pagalmā. Uzkrātā saules enerģija tiek pārvērsta elektrībā un to var lietot gan kā alternatīvu elektroenerģijas avotu, gan kā centrālo enerģijas avotu. Uzkrātās enerģijas daudzums ir atkarīgs no uzstādīto paneļu skaita un izmēriem, kam būtu jābūt ekvivalentam ar vidējo gada elektroenerģijas patēriņu. Izvēloties šāda veida alternatīvās enerģijas krāšanas veidu, ir jābūt aktīvam Sadales Tīkla pieslēgumam(ielūkojies šeit – https://www.ivsolar.lv/). Vislabākais ir tas, ka saules enerģijas uzkrāšanai nav nepieciešams konstanti saulains laiks, jo saules paneļu savu darbu veic arī mākoņainās un pat lietainās dienās. Aprēķina kalkulators nāks talka aptuveno izmaksu aprēķinam, kas ļaus noskaidrot saules enerģijas kolektor lietderību.

CIK MAKSĀS SAULES PANEĻU IERĪKOŠANA MĀJĀS?

Lieliski, ja saules paneļu uzstādīšanai ir iespējams izmantot personīgos finanšu līdzekļus, taču, daudzi izvēlas banku kreditēšanas pakalpojumu paneļu uzstādīšanai. Ir iespējams pašiem veikt nelielus aprēķinus, lai saprastu, vai paneļu uzstādīšana ir izdevīga. Vidējais gada elektroenerģijas patēriņš, paneļu skaits, ko nepieciešams uzstādīt un vieta, kurā tiks ierīkoti paneļi, ir tie rādītāji, kas jāņem vērā aprēķinot uzstādīšanas izmaksas. Svarīgi saprast, ka nav nepieciešams uzstādīt vairāk paneļu nekā nepieciešams un saražot vairāk elektrības kā vajadzīgs. Tie, kuri Latvijā ir uzstādījuši saules baterijas, iegūto enerģiju izmanto divējādi – uzreiz no sava tīkla vai izmanto NETO sistēmu, kur tiek atdota saražotā enerģija un pēcāk izmantota. Ja ņemam vērā aktuālās elektroenerģijas cenas, tad šāda veida investīcija sāks atmaksāties pēc 10 gadiem. Cenas par uzstādīšanu svārstās, bet vidēji no 6 – 10 tūkstošiem eiro.

KĀ NOTIEK PANEĻU IERĪKOŠANA?

Patēriņa analīze ir viens no svarīgākajiem punktiem priekšdarbu veikšanai, jo balstoties uz to, tiek noteikts, cik daudz paneļu nepieciešams uzstādīt. Dažāda veida sagatavošanās darbi, dokumentu kārtošana un tamlīdzīgi procesi, aizņem lielāko daļu laika, savukārt pašu paneļu uzstādīšanā paiet viena vai divas dienas. Lai paneļu uzstādīšana būtu likumīga, nepieciešams apstiprinājums no būvvaldes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *