Riepu apskate un apkope ir regulārs pienākums ikvienam autovadītājam. Parasti autovadītājus var iedalīt divās kategorijās. Viena grupa mašīnas vadītāju dod priekšroku vissezonas auto riepām. Otrs šoferu tips dod priekšroku riepas mainīt divas reizes gadā – maijā un oktobrī. Riepas nodrošina pareizu mašīnas saķeri ar ceļu, tādēļ to tehniskajam stāvoklim ir jāseko līdzi vienmēr kā arī nepietiek vien ar vizuāli noteiktiem defektiem vai aptuvenu protektora nodiluma noteikšanu. Katrs autovadītājs novērtēs lielisku riepu servisu un disku apkopi, tāpēc piemērota servisa pakalpojumi ir ļoti nozīmīgi.

Uzzini vairāk – https://mmkserviss.lv/services/piegade/

ZIEMAS UN VASARAS VAI VISSEZONAS AUTO RIEPAS?

Jebkuram automašīnas vadītājam tiek dota brīva izvēle tajā, kādas riepas uzstādīt izvēlētajam auto – ziemas un vasaras vai vissezonas. Kamēr ar parastajām ziemas un vasaras riepām nekādu pārpratumu nevar rasties, mulsumu mēdz izraisīt vissezonas riepas un kā tās funkcionē vienlīdz ļoti labi dažādos laikapstākļos un gadalaikos, kā arī temperatūras svārstībās. Ziemas un arī vasaras riepu komplekti atšķiras ne vien pēc to fizikālajām īpašībām, bet arī ķīmisko sastāvu, kas dažādās gaisa temperatūrās nodrošina vislabāko saķeri ar ceļu. Uz slidena un salīdzinoši auksta ceļa seguma ziemas mēnešos, noteikti noderīgas būs ziemas riepas ar radzēm. Ja runājam par vissezonas riepām, tad obligāti jāpiemin, ka šādas riepas nevajadzētu izmantot laikapstākļos, kad gaisa temperatūra ir zem 0 grādiem, kā arī vasarās šādām riepām ātrāk dilst protektora līmenis.

KĀDUS DISKUS IZVĒLĒTIES SAVAM AUTO?
Jebkurā auto servisā vai riepu garāžā ir iespēja pārbaudīt ne tikai riepu tehnisko stāvokli, bet arī riepu diskus. Diski var būt izdatavoti no dažādiem materiāliem, taču vispopulārākie ir lietie, jeb vieglmetāla diski. Dinamika, stabilitāte uz ceļa un pat automašīnas ekonomija, lielā mērā balstās tieši uz auto disku kvalitāti, tādēļ speciālista padoms nekad nenāks par ļaunu, it sevišķi tad, ja rodas aizdomas par disku bojājumiem. Braucot pa nekvalitatīvu ceļa segumu un grants ceļiem, disku bojājumi nav nekas jauns, tāpēc, ja ikdienā jāšķērso šādi ceļi, disku apkope būs nepieciešama regulāri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *