Šis gads sportā ir dāsns ar fantastisku sacensību klāstu, kas priecē gan līdzjutējus, gan ekspertus. Līdz šim 2019.gads mums ir dāvājis iespēju vērot Pasaules čempionu rokasbumbā vīriešiem , tikko norisinājās Pasaules čempionāts biatlonā, Japānā tika organizēts Pasaules čempionāts daiļslidošanā, bet pavisam drīz, maijā, mūsu valsti pieskandinās hokeja līdzjutēju bungas un dziesmas, jo gaidāms Pasaules čempionāts hokejā. Otrs notikums- grands, kurš piesistīs pamatīgu sabiedrības uzmanību, ir UEFA čempionu līgas turnīrs. Kurš izcīnīs UEFA čempiona titulu jūnijā Madridē? Tikmēr tepat Latvijā norisināsies Latvijas čempionāts šahā.

Uzzini vairāk – https://lat.bb.lv/raksts/izklaide/2021/01/29/kadel-cilvekiem-patik-spelet-lotto-online

Futbola pasaules prestižākais notikums noteikti ir UEFA čempionu līga, kura ik gadu notiek jau 65.reizi. Turnīra aizsākumi meklējami 1955.gadā, kad savā starpā sacentās sešpadsmit Eiropas valstis: Itālija, Francija, Spānija, Zviedrija, Šveice, Austrija, Dānija, Rietumvācija, Portugāle, Sāra, Skotija, Ungārija, Dienvidslāvija, Nīderlande, Polija un Beļģija. Spānijas komandas Real Madrid spēlētāja Alfredo Di Stefano vadībā komanda izcīnīja čempionu titulus veselus piecus gadus pēc kārtas. Šo rekordu Real Madrid noslēdza ar vēl vienu rekordu – uzvarot Eintracht Frankfurt ar 7 iesistiem vārtiem. UEFA čempionu līgas himna ir kļuvusi par visiem zināmu simbolu, tas ir tikpat atpazīstams kā pats kauss.
UEFA 2019 norisinās jau 64.reizi un finālspēle notiks Madridē, Spānijā. Komanda, kura uzvarēs 2019.gada UEFA turnīrā, iegūs tiesības spēlē pret 2020.gada uzvarētājkomandu UEFA Superkausā. Kvalifikācijas spēles norisinājās no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, galvenā spēles risinās no 2018.gada 18.septembra līdz 2019.gada 1.jūnijam.
Kopš 1920.gada olimpiskajām spēlēm Starptautiskā hokeja federācija organizē Pasaules čempionātu hokejā. Federācijā, kas bāzēta Cīrihē, Šveicē, ir 76 dalībnieki. Par spīti tam, ka federācija ir oficiālais hokeja pārstāvis Eiropā, tai nav īpašas varas Ziemeļamerikas federācijas NHL priekšā. Jau 1931.gadā Latvija iestājās Starptautiskajā hokeja federācijā. Pasaules čempionāts hokejā iesākumā norisinājās kā daļa no olimpiskajām spēlēm, tā tas tika orgaizēts līdz pat 1968.gadam. Vēsturiski čempionātā par uzvaru cīnījušās vairākas hokeja lielvalstis, īpaši Kanāda un Padomju Savienība.
Jau kopš 2019 gada sākuma entuziasti un ceļojumu biroji gatavo braucienus uz Slovākiju maijā. Kāpēc? Protams, tāpēc, kā maijā Slovākijā notiek Pasaules čempionāts hokejā. Par čempionāta norises vietu šogad izraudzītas divas skaistas pilsētas Slovākijā. A grupas spēles notiks Košicē, Steel Arena hallē, kuras ietilpība ir 8378 vietu. Vienlaicīgi spēles B grupā risināsies Bratislavā, Ondreja Nepelas ledus hallē, kura var uzņemt 10055 līdzjutēju. Latvijas izlase spēlēs B grupā, un kopā mūsu izlase spēlēs pret 7 valstu izlasēm savā grupā. Daudziem interesanti šķiet tas, ka šogad A grupā pēc veselu 27 gadu pārtraukuma atgriezīsies Lielbritānijas izlase. Latvijas faniem kalendārā būtu jāatzīmē sekojošie datumi: 11.maijs, 12.maijs, 14.maijs, 16.maijs, 18.maijs, 20.maijs, 21.maijs. Šie ir datumi, kad mūsu izlases vīri kāps uz ledus. Lai mūsu sportistiem veicas Pasaules čempionātā hokejā 2019!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *