Bērnu laišana pirmsskolas mācību iestādē un pēc tam skolā, katram vecākam nozīmē īpaši daudz un arī tas ir īpašs brīdis. Pie mums pieteikumu pirmsskolas izglītības apmeklējumam vecāki steidz iesniegt jau pavisam drīz pēc bērna nākšanas pasaulē. Vecāki, bieži vien, mācību iestādi izvēlas jau pirms bērna ierašanās šajā pasaulē. Lai pieteiktu atvasi rindā kādā bērnudārzā, nepieciešams bērna personas kods. Daudzi vecāki izvēlas bērnu pieteikt gan valsts, gan pašvaldības bērnudārzos, jo šādi pastāv augstāka iespējamība bērnus palaist dārziņā jau pusotra vai divu gadu vecumā, kad vecākiem ir pilnvērtīgi jāatgriežas darbā. Pii rinda, lielākoties, bērniem, kuri pieteikti rindā pēc dzimšanas, pienāk 2 – 3 gadu laikā, savukārt privātajā mācību iestādē šis laiks var būt par gadu vai pusgadu ātrāks.

PII AR BASEINU.

Daudzi vecāki mācību iestādi, arī bērnudārzu, saviem bērniem mēdz izraudzīties pēc dažādiem kritērijiem. Līdzās pirmsskolas izglītības iestādes atrašanās vietai tuvu mājām vai darbam, nozīmīga loma var būt arī fakultatīvajām nodarbībām. Matemātika, kāda svešvaloda, muzikālās un ritmikas nodarbības, kā arī peldēšana, ir laba pievienotā vērtība mācību programmai. Zīdaiņu peldināšana īpaši palīdz mazuļu fiziskajai vai arī psiholoģiskajai attīstībai, tālab baseins bērniem ir ļoti pieprasīti.

KĀ ATVASI PIESAKA RINDĀ PRIVĀTĀ BĒRNUDĀRZĀ?

Daudzi jaunie vecāki nemaz nezin par to, kā bērnu pieteikt pirmsskolas izglītības iestādes rindā. Pēc bērna dzimšanas to var samērā ērti izdarīt online, izslēdzot vajadzību doties uz mācību iestādi vai izglītības pārvaldi un gaidīšanu garās rindās. Ja vēlaties bērnu pierakstīt rindā privātajā bērnudārzā, tad, droši vien, uzņemšana jāsaskaņo ar iestādes vadību, pēc konsultatīvas tikšanās reizes. Ja privātais bērnudārzs Rīgā piekrīt uzņemt rindā bērnu, tad, nereti, bērns mācību iestādi varēs apmeklēt aptuveni pēc gada vai pusotra. Diemžēl, privāta mācību iestāde nav bezmaksas prieks, tālab jārēķinās ar pārsimts eiro izdevumiem katru mēnesi. Pašvaldības, atbalstot vecākus, kamēr nav pienākusi kārta pašvaldības bērnudārzos, sedz daļu no privātā bērnudārza mēneša maksas.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *