Acu ārsts vienmēr ir un būs jāizvēlas samērā atbildīgi. Mēs visi uzticam šim ārstam svarīgu lietu – mūsu redzi. Tikai labs profesionālis var saglabāt dzīves kvalitāti ilgus gadus. Mūsu valstī jau ir daudz labu ārstu, bet kā var viņus uziet? Mūsu laikā daudzi cilvēki sāk to meklējumus internetā, jo šeit jau ir kā klientu atsauksmes tieši par okulistu, gan iespējams sameklēt speciālistu netālu no savas dzīvesvietas. Bet vispirms nepieciešams saprast kāda tieši ir specializācija, tā kā acu ārsts ir vispārīgs termins. Šeit jau ir trīs profesijas – oftalmologs, optometrists un, protams, optiķis. Ar ko tad viņi atšķiras savā starpā, mēģināsim uzzināt tālāk rakstā.

Vai optometrists un oftalmologs ir tas pats?

Tad kādi tieši ir redzes ārsti? Agrāk bija kāds ārsts okulists, pie kura un devāmies pārbaudīt acu asumu, taču tagad acu speciālisti pilda konkrētas darbības, saskaņā ar savu profesiju. Optometrists – tas ir ārsts, kas tad strādā ar redzes problēmām un kam ir medicīnas personas sertifikāts atbilstoši savai kvalifikācijai, kas tad ir jāatjauno ik pēc 5 gadiem. Šāds speciālists skatās kopējās problēmas, ja būs izdarīta redzes pārbaude, strādājot kā ar pašu redzi kā objektu, kā arī ar pašu acs orgānu. Šis speciālists var arī izrakstīt arī brilles vai kontaktlēcas. Savukārt, ja būs identificētas problēmas, optometrists klientu nosūta jau uz pašu ārstēšanu. Šādu procesu veic oftalmologs acu ārsts. Oftalmologs – ārsts, kura pienākumos ietilpst acu pārbaude, diagnostika un ārstēšana, medikamentu izrakstīšana, gan arī pastāv tādi oftalmologi, kas veic operācijas uz acīm. Pie tam šie ārsti palīdzēs piemeklēt brilles vai lēcas. Visbeidzot optiķis, kurš nav mediķis. Šis speciālists darbojas jau ar izrakstīto recepti, kuru dabūjāt tieši no oftalmologa vai optometrista. Optiķis var izveidot koriģējošās brilles atbilstoši receptei, sataisīt rāmjus brillēm un arī piemeklēt tām materiālus. Pastāv vēl saistīta specialitāte: optometrists, kas ir arī optiķis. Šis ārsts var arī pārbaudīt redzi un izgatavot piemērotas koriģējošās brilles.

Kur vai kādā veidā atrast redzes ārstu?

Kad ir nepieciešams acu ārsts, pats pirmais, kas būtu jāizprot – nepieciešama ārstēšana vai arī parasta acu pārbaude. Tādējādi arī sapratīsiet, kāds tad speciālists nepieciešams – oftalmologs vai optometrists. Optometrists pārbaudīs redzi, savukārt oftalmologs jau veiks ārstēšanu. Savukārt, ja var sajust, kad koriģējošās brilles kļuva par vāju, var būt, ka Jums pat varētu pietikt arī ar optiķi – optometristu, kas spēs pārbaudīt Jums redzi, kā arī sataisīt brilles. Jebkurā gadījumā, gan oftalmologs, gan optometrists ir ārstnieciskā persona un tiem jau ir jābūt kvalifikācijas sertifikātiem, kurus varētu pārbaudīt. Nākamā lieta ir iegūt rekomendācijas par ārstu. Protams, jau ir ērti, ja iespējams attālināti pieteikties uz konsultāciju, kā arī mājas lapā atrast izmaksas acu pārbaudei. Acu redze ir nozīmīga lieta, tādēļ tas ir jāuztic vienīgi kvalificētam speciālistam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *