Ikgadu Latvijā tiek veiktas vairāki tūkstoši zādzību mēginājumi. Pēc statistikas redzams, ka noziedznieki vairumā gadījumu nokļūst mājā, izlauzot slēdzeni vai arī atrodot atbilstošu atslēgu, vēl kāds populārs paņēmiens ir iekļūšana pa logu vai caur ventilāciju un balkoniem, retāk tie lieto diezgan rupjas durvju izlaušanas metodes. Iebrucēju profesionalitāte kā arī asais prāts ar katru dienu pieaug, kā arī zādzību skaits palielinās brīvdienās un skolēnu brīvdienās. Tālab savam sirdsmieram, būtu nepieciešams parūpēties par mājokļa drošību un tad apskatīties, kādi tieši drošības risinājumi tirgū ir pieejami.

Tehniskā vai fiziskā apsardze, kādi varianti ir pieejami?

Skatoties, kādi pastāv drošības risinājumi, lai aizsargāt māju, atklājas, ka tieši šo jau ir salīdzinoši daudz. Jūs varat paši sev uzlikt aizsardzības mehānismu vai varbūt doties tieši pie ekspertiem. Galvenā atšķirība ir tā, kad, vēršoties kompānijā, Jūs varat būt droši, ka pat ielaušanās gadījumā nāks tūlītēja reakcija un, protams, specdienests uzreiz dosies uz objektu. Otrajā variantā būs pašiem jāseko līdzi un jāmēģina izsaukt policija. Aizsardzības varianti iedalās – fiziskā un tehniskā apsardze, inženiertehniskā vai apvienotā jeb kombinētā apsardze.
Fiziskā apsardze – ikviens no mums ir redzējis sargus veikalos vai kāda stāvlaukuma sargu, to arī sauc par fizisku apsardzi. Parasti fiziskā apsardze tiek meklēta ,kad ir svarīga apsardze kādā sabiedriskā pasākumā, vai jātransportē kāda tieši vērtīga manta, gan arī īpašuma aizsardzība. Pasūtot pakalpojumus tikai no uzticamas firmas būs droši, tā kā tiem uzņēmumiem standartā pastāv visi sertifikāti un garantijas. Bet eksistē opcija, kad tad var tikt piemeklēti cita veida drošības risinājumi, kā piemēram, apsargs, ko varētu mēģināt noalgot un kas sargās īpašumu. Bet šinī gadījumā būs salīdzinoši neskaidras garantijas.
Vēl viens opcijas variants, ko piedāvā kvalificēti uzņēmumi ir tā sauktā tehniskā apsardze, kas arī ir ļoti drošs un uzticams veids. Šinī izkārtojumā notiek signalizācijas uzstādīšana pie Jums īpašumā un no tās signāls un bieži arī video nonāk uz “pulti” sargiem, kuri visu diennakti novēro objektus. Tādā veidā uz īpašumu dodās ātrās reaģēšanas vienība un arī izskaidro Jums visu situāciju. Nenoliedzami, Jūs varat arī paši uzlikt signalizāciju uz savām viedierīcēm, taču bez šaubām eksperti to visu paveiks ātrāk.
Pēdējie divi varianti tad ir inženiertehniskais un apvienotais jeb kombinētais, pie tam kombinētais ir skaidrs, kas ir – daudzu opciju apvienojums, piemeklējot labāko kombināciju. Savukārt, inženiertehniskais veids būs tas, kad ir pielietoti, kā piemēram, dzelzs režģi vai metāla žalūzijas, piemēram, kā veikalos uz ielas. Tas nevar nodrošināt pilnu drošību, bet nenoliedzami aizturēs iebrucēju uz ilgu laiku.

Kur izvēlēties mitekļa aizsardzību, lai varētu dzīvot mierīgi?

Pats galvenais, meklējot apsardzes firmu, ir tas vai ir licence, un pārbaudiet juridiskās personas dokumentus. Uzziniet, kad kompānija sniedz kompensāciju saviem klientiem, un kādos apmēros. Pārbaudiet, vai šīs saistības ir noteiktas klienta līgumā. Lasiet uzņēmumu atsauksmes. Pārskatot uzņēmuma klientu rekomendācijas, var uzzināt ne vien par uzņēmuma darba trūkumiem, bet, protams, arī par to, kā tā pārstāvji reaģē uz sūdzībām. Izpētiet, kādus pakalpojumus firma piedāvā. Jo vairāk to ir, jo labākas opcijas realizēt pārdomātu mājas aizsardzību, kur tiks reaģēts ne tikai uz laupīšanu, bet arī uz plūdiem un ugunsgrēkiem. Un visbeidzot – Jūs varat uzticēties pirmajam iespaidam: ja darbinieku izskats, to iekārtas vai transporta stāvoklis neievieš pārliecību, meklēšana ir jāturpina.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *