Kolagēns pēc to raksturīpašībām tad ir viens no izplatītākājiem un vēl unikālākajiem proteīniem. Tas būtu savdabīgu “līmlente”, kura satur Jūsu ķermeni neskartu, nostiprinot muskuļu grupas un audus, orgānus. Neaizvietojama cīpslu, saišu, locītavu, kā arī kaulu daļa, tā veicina kustīgumu, un novērš šo organisma daļu sabrukšanu. Kopā ar pašu elastīnu, kurš atrodams arī saistaudos, kolagēns ādai nodrošina elastību audos. Tas nosaka būtiskāko lomu, kuras dēļ šis olbaltums var tikt iekļauts vairākās procedūrās, priekš tam, lai uzturētu ādas jaunību, elastību kā arī skaistumu. Kolagēna ražošana samazinās līdz ar vecumu. Jo vecāks paliek cilvēks, jo mazāks šī olbaltumvielu kvantums var būt ražots organismā. Šī iemesla dēļ dažādi uztura bagātinātāji, īpaši kolagēna lietošana, kļūst par katras dienas daļu.

Kolagēna sadalījums pēc tā ietekmēšanas

Izplatītākie kolagēna tipi cilvēka organismā, pēc zinātnieku domām, ir pirmais, otrais, trešais, ceturtais, piektais un desmitais. I tips ir sastopams 90% audos. Šis tips atrodas ādā un tiek uzskatīts jau par galveno kaulu sastāvdaļu. I tipa kolagēns ļauj konstruēt muskuļu, cīpslu un skeleta saites un vēl organisma iekšējos orgānus. II tips – šķiedrains. Atrasts skrimšļa audos, locītavās, acu apvalkā. III tips ir muskuļu un vēl asinsvadu sienās. Ceturta tipa olbaltums veicina šūnu membrānas, kuras atbalsta audu šūnas, V tips atrodas uz šūnu, matu un placentas virsmas, bet X tips veicina kaulu atjaunošanos, augšanu, locītavu attīstību ka arī pārveidošanu. Tie uztura bagātinātāji visbiežāk satur dzīvnieku vides kā arī jūras iemītnieku kolagēnu. Liellopu kolagens parasti atrodams II un II tipā. Viennozīmīgi tas ir un paliks piesātināts ar glicīnu un arī prolīnu, turklāt minētais kolagēns muskuļiem ir ideālais risinājums. Zivju kolagēns (1., 2., 3. tips) viegli uzsūcas kā arī veicina pareizu gremošanu. Viennozīmīgi tas jau ir efektīvākais olbaltums un veicina atbalstu iekšējiem orgāniem, asins vadiem, kauliem, locītavām un vēl dermai. Tāpēc, kad būs izvēlēts kolagēns ādai, matiem vai kolagēns muskuļiem, tad tas būs tieši no jūras veltēm.

Dažādi uztura bagātinātāji un vēl pats kolagēns – pārdevēja un vēl sastāvdaļu atlase

Kolagēna lietošanai eksistē ļoti daudz norāžu, bet pirms tam kā kolagēns tiek pirkts, pievērsiet uzmanību šādiem apstākļiem. Kāda veida pats kolagēns būtu pārsvarā, der atcerēties, ka tieši pirmie trīs veidi būs īpaši nozīmīgi cilvēkam. Olbaltumvielu izcelsme – dzīvnieku pats kolagēns, kas iegūts no liellopiem, tieši tā piemēram, kā olu kolagēns, jau ir lētāks un var izraisīt alerģiskas reakcijas. Tādēļ tiesi jūras produktu kolagēna lietošana būtu vislabākā. Jebkurš kolagēns, īpaši kolagēna pulveris varetu būt ar nepatīkamu smaku, tādēļ izgatavotāji sastāvam bieži liek klāt sintētiskas sastāvdaļas smaržai, kas tad mazina produkta kvalitāti. Kad tiek izvēlēts pats kolagēns, pirkt vislabāk tādu, kam ir dabisks sastāvs bez jebkādiem ķīmiskiem piemaisījumiem. Un, protams, nozīmīgs ir ne vien kolagēns, atsauksmes ir ne mazāk svarīgas, un tad kolagēna lietošana nesīs gaidīto rezultātu. Turklāt klientu atsauksmes būtiski izlasīt arī tieši par e-veikalu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *