Kolagēna, kā jebkura cita proteīna loma mūsu ķermenim ir ļoti nozīmīga. Tas atrodams skrimšļos, kaulos, ādā, muskuļos un ir viena no pamatu pamatiem visu dzīvo radību, tostarp cilvēku, šūnu uzbūvē. Lai arī kolagēns mūsu ķermenī ir atrodams dabiski, ar vien biežāk parādās dažāda veida informācija par to, ka nepieciešams to uzņemt papildus, lai veicinātu savu veselību, uzlabotu ādas elastību, veicinātu smadzeņu darbību un visādi citādi ne tikai aizkavētu novecošanās pazīmes, bet arī palīdzētu savam ķermenim.

Kolagēns nagiem ir nopērkams kā uztura bagātinātājs, tas pavisam noteikti neaizstāj ikdienas, pilnvērtīgās maltītes, kas, starp citu, arī ir lielisks kolagēna uzņemšanas veids.

CIK LIELU PROCENTU MŪSU ĶERMENĪ SASTĀDA DAŽĀDI KOLAGĒNI?

Proteīni katras dzīvas būtnes šūnu pamatā, tādēļ to nozīme ir neapstrīdama. Arī kolagēns ir viens no proteīniem, kas ne tikai rūpējas par skaistiem matiem un elastīgu ādu, bet arī atbild par pilnvērtīgu organisma funkcionēšanu visa mūža garumā. Kolagēns sastāda 35% no visiem cilvēka ķermenī esošajiem proteīnu veidiem, kas veido cilvēka ķermeni tieši tādu, kādu redzam to spogulī. Kolagēns ir saistviela, kas palīdz nodrošināt saišu, muskuļu, saistaudu, cīpslu elastību un nodrošina to stingrību. Cilvēka organismā ir atrodami pavisam 28 dažādi kolagēnu veidi. Pirmās pakāpes kolagēns ir atrodams, piemēram, acs radzenē un dažos iekšējs orgānos. Otrā tipa kolagēns ir atrodas skrimšļos un acs stiklveida ķermenī, savukārt 3.tipa kolagēns ir atrodams ādā asinsvadu sieniņās, un tā šo sarakstu varētu turpināt ilgi. Kolagēns aktīvi ķermenī tiek ražots līdz 25 gadu vecumam, taču pēc tam, ražošanas tempi mazinās un organisms pārtiek no uzkrātajām rezervēm, kas agri vai vēlu izsīkst un tiek saražots mazāk kā nepieciešams patērēšanai. Tādēļ arī kolagēna papildus uzņemšana ar uztura bagātinātāju palīdzību ir jāsāk, aptuveni, 30 gadu vecumā.

KĀ KOLAGĒNU PAPILDUS UZŅEMT AR PĀRTIKU?

Augu un dzīvnieku valsts produkti ir tie, no kuriem tiek iegūts uztura bagātinātājs, ko lietojam ikdienā. Dzīvnieku un zivju organismos atrodamais kolagēns tiek hidrolizēts un pārstrādāts uzņemšanai kā uztura bagātinātājs. Kolagēna pulveris tiek veidots no pārstrādātiem dzīvnieku un zivju pasaules kauliem, skrimšļiem un ādām, kuros tas ir atrodams visvairāk. Arī ikdienas pārtikas produkti ir ar jau sastāvā esošu kolagēnu, pie tam, to var attiecināt arī uz dažām garšvielām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *