Grīdas aizņem ievērojamu jebkādas mājas vai dzīvokļa telpas daļu. Lai tiek sameklēti atbilstošākie grīdas segumi, būtu jāievēro ne vienīgi istabas kopējais stils, taču arī apstākļi, kuros šis izejmateriāls tiks pielietots. Taču ja bērnistabai varētu uzlikt kovrolīnu, tad vannas istabai labāk būtu likt flīzes. Dzīvojamā istabā tiešām ir ierasts lamināts, parkets vai ielietās grīdas, palīgtelpās var uzklāt vienkārši linoleju. Mūsdienīgs tirgus ir tik bagāts, ka pat ikkatrs varētu uziet piemērota veida grīdas segumus, kas, savukārt, atbildīs jebkurām prasībām un būs atbilstošs arī cena ziņā.

Kas tieši nosaka lamināta vai parketa izmaksas?

Grīdas segumi ir lielā variācijā, kaut gan biežāk segumu izvēle ir starp fližu grīdu, parketu un laminata grīdlīstēm. Saistībā ar flīzem viss ir saprotams, bet kā saprast, kas tad jau ir labākais variants – parkets vai lamināts? Jo sākumā liekas, ka šie segumi ir tik līdzīgi. Lamināts izceļas ar daudzām priekšrocībām, kā galvenās ir pieejamā lamināta cena un lamināta ieklāšana. Visiem tad ir saprotams, ka ne vien lamināta ieklāšana, bet arī izjaukšana būs tik vienkārša, ka to var paveikt pašiem. Šī veida grīdas dēļi neizdegs saulē, bet virsma jau ir anti statistiska, neizsauc alerģiju un pie tam neietekmē veselību. Mūsdienās pieejamais lamināts izceļas ar dabai draudzīgiem materiāliem un izgatavošanā tiek ekonomēti gabas resursi. Taču kā galvenais lamināta grīdlīstes mīnuss ir tas, ka to nemaz nav iespēja atjaunot. Jebkuram no mums zināms, ka pats lamināts var izberzties ar laiku, kā rezultātā tas ir jāmaina. Izturīgākais lamināts pēc klases ir 33, kas var kalpot līdz pat divdesmit gadiem, bet tagad parasti tiks uzstādīts 32 klases lamināts.

Parkets izceļas ar sekojošām īpašībām – ugunsizturība un karstumizturība, absorbē skaņu, izturība, higiēniskums, izmantošanas drošība. Parketa grīdas dēļi ir ražoti no īsta koka, kas ir tas, kas padara tā cenu tik augstu. Tādējādi daudzi uzskata, ka parketa cena ir ļoti augsta, lai to pirktu. Taču jau ir arī pieejamāks variants – trīsslāņu parkets. Vispār ir 3 tipi parketam – visdārgakais masīvais parkets, aiz tā iet divslāņu un trīsslāņu parkets. Izvēloties šo materiālu, būs jāpievērš vērība tam, vai parkets ir nevainojamas formas. Lai uzzināt, cik grīdlīstes ir ģeometriskas, tā ir jāsaliek. Labi apdares materiāli būs bez spraugām. Bieži vien, ja ir meklēts parkets, tiek izmantots mitruma mērītājs, turklāt mitruma koeficients labākaja gadījuma ir 9 % robežās.

Kad tiks izvēlēts vislabākais parketa centrs, izlasiet atsauksmes un tikai tad komunicējiet ar pārdevējiem. Diezgan bieži tur var būt pārdots arī lamināts, taču vērsiet uzmanību, ka biežāk tas laminats akcija kuram ir atbilst 32 klasei. Izjautājiet visu par ieklāšanas tehniku, taču attiecībā uz parketu, uzticiet to lietu profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *