Viennozīmīgi jumta konstrukcija tomēr ir viens no būtiskākajiem momentiem mājas būvniecības procesā. Kad būs likts jumts un jumta segums, būtu būtiski ievērot tehnoloģiju uz kā balstās pati jumta uzstādīšana, turklāt kuras neievērošana varētu radīt nepatikšanas, kā piemēram, siltuma zaudējumus, ūdens tecēšanu mājā vai arī, ka tiek sagrauta pat jumta konstrukcija. Lai jumts tiktu galā ar tā aizsardzības darbībām, tam vajadzētu būt nekļūdīgi sataisītam, turklāt būvniecības laikā nedrīkst aizmirst par tādu lietu, kā jumta un bēniņu siltināšana. Protams, ir arī iespēja izmantot koka kopnes gan kā dizaina elementu, gan arī kā jumta konstrukcijas balsta funkciju.

Plakans vai arī slīps, kāda tipa jumts būs piemērots Jums?

Mājas jumta segums var būt bitumena lokšņu, metāla, dakstiņu, bitumena uzkausējamais jumts, ko izvēlās, kad būvē plakano jumtu, un nezazbezta šīfera jumts. Kāda tipa jumta segums būtu labākais un kāda tad jumta uzstādīšana ir piemērota Jūsu gadījumā, būs atkarīgs no tā, kāda var būt jumta konstrukcija . Populārākie ir divslīpju kā arī viena slīpuma jumti, kur pati jumta uzstādīšana realizējas, lietojot šīferi vai arī dakstiņu pārklājumu. Metāla jumti būs atbilstošākais izvēles variants dārza mājām. Bieži vien sarežgītie tipi jumta konstrukcijām var būt piemēroti individuālam prasībām, tādā veidā realizējot diezgan neparastus māju stilus, šajā gadījumā labākais jumta segums var būt bitumena viļņotās loksnes, kas arī jau ir izdevīgākais izvēles variants.

Jumta konstrukcija vai kopnes

Ēkas celtniecībā ļoti bieži ir izmantotas koka kopnes un jumta spāres. Kāds tad izvēles variants būtu labākais? Spāru sistēma vai jumta spāres vienā pusē balstās uz mauerlatu, bet otrpus uz siju. Priekš tam, lai spāres sistēma spētu izturēt vajadzīgo slodzi, tām jābūt savstarpēji savienotām. Kad tiek palielināta slodze, tās būs atbalstītas uz statīviem. Jumta kopnes ir sava veida stingrs rāmis, ko izmanto slīpo jumtu veidošanā. Tās galvenā būtība ir sadalīt slodzi uz konstrukcijas sienām, kurai jumts tiek pakļauts. Koka kopnes standartā var būt izgatavotas no augstas kvalitātes koksnes, dēļiem vai arī apaļkoka. Jumta kopnes būs izdevīgāks un vēl pec to uzstādīšanas vienkāršāks variants nekā, piemēram, jumta spāres, tāpēc celtniecībā tām dod priekšroku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *