Gan hokejā, gan futbolā mūs 2019.gadā būs pamatīgas nozīmes sacensības. Kokiem un krūmiem plaukstot, nav iespējams palaist garām Pasaules čempionātu hokejā. Čempionāta norises vieta būs Slovākija. Pietiks laika knapi ievilkt dziļu elpu, kad pie durvīm jūnijā jau klauvēs UEFA čempionāta līgas finālspēles. Tik daudz spriedzes un nepacietības! Bet tas nebūt nav viss! Šogad tepat Latvijā varēsim būt liecinieki tam, kā aprīlī risinās Latvijas čempionāts šahā, bet jūlijā – EuroBasket 2019 turnīrs sieviešu basketbolā. Globālā sporta kategorijās arī iespaidīgas sacenības – Pasaules čempionāts biatlonā, Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā, kā arī FIBA Pasaules kauss.

Uzzini vairāk – https://eliesma.lv/paris-veidi-ka-isinat-laiku-pasizolacija-majas

Futbola pasaules prestižākais notikums noteikti ir UEFA čempionu līga, kura ik gadu notiek jau 65.reizi. Turnīra aizsākumi meklējami 1955.gadā, kad savā starpā sacentās sešpadsmit Eiropas valstis: Itālija, Francija, Spānija, Zviedrija, Šveice, Austrija, Dānija, Rietumvācija, Portugāle, Sāra, Skotija, Ungārija, Dienvidslāvija, Nīderlande, Polija un Beļģija. Spānijas komandas Real Madrid spēlētāja Alfredo Di Stefano vadībā komanda izcīnīja čempionu titulus veselus piecus gadus pēc kārtas. Šo rekordu Real Madrid noslēdza ar vēl vienu rekordu – uzvarot Eintracht Frankfurt ar 7 iesistiem vārtiem. UEFA čempionu līgas himna ir kļuvusi par visiem zināmu simbolu, tas ir tikpat atpazīstams kā pats kauss.
Šogad UEFA čempionu līgas finālā gaidāmi jauni uzvarētāji. Jau 3 sezonas pēc kārtas kausu uzvarējuši spāņi Real Madrid, taču šoreiz komanda izstājusies no kandidēšanas uz kausu pēc spēles ar Ajax. 64.UEFA čempionu līgas fināls gaidāms 2019.jūnijā. Kvalifikācijas spēles risinājās jau no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, atliek vien sagaidīt vasaras sākumu un finālspēles, lai noskaidrotu šīgada uzvarētājus.
Kopš 1920.gada olimpiskajām spēlēm Starptautiskā hokeja federācija organizē Pasaules čempionātu hokejā. Federācijā, kas bāzēta Cīrihē, Šveicē, ir 76 dalībnieki. Lai arī šī ir formāla organizācija un pārstāv hokeju Eiropā, tai nav lielas ietekmes saistībā ar mūsdienu hokeja lielvalstīm – ASV un Kanādu – un to federāciju NHL. Latvija ir Starptautiskās hokeja federācijas dalībniece jau kopš 1931.gada. Sākotnēji augstā ranga hokeja sacensības risinājās olimpisko spēļu laikā, tā tas tika orgaizēts līdz pat 1968.gadam. Vēsturiski čempionātā par uzvaru cīnījušās vairākas hokeja lielvalstis, īpaši Kanāda un Padomju Savienība.
Pasaules čempionāts hokejā 2019 ,kā pierasts, notiks maijā, šoreiz no 10. līdz 26.maijam. Čempionāta norises vieta būs Slovākijas divās pilsētās – Bratislavā un Košicē. Visiem par izbrīnu, pēc ļoti ilgas prombūtnes elites A grupā atkal redzēsim Lielbritānijas izlasi. Kā jau ierasts, uz spēlēm no Latvijas tiks organizēti līdzjutēju braucieni . Šogad Pasaules čempionātā Latvijas izlase mērosies spēkiem ar komandām no Zviedrijas, Krievijas, Čehijas, Šveices, Norvēģijas, Austrijas un Itālijas. Latvijas izlasi sagaida spraiga cīņa ar apakšgrupas komandām, kuru starpā ir arī čempioni. Cerēsim, ka mūsu fanu atbalsts palīdzēs komandai veiksmīgi piedalīties Pasaules čempionātā hokejā 2019!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *