Un protams, ka, kad tiks meklētas ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām, to atrašana pircējam pārvēršas par tiešām stiprām galvassāpēm – noieta tirgus tomēr ir pārsātināts jau ar produkciju, kur jau ir ņemtas vērā pilnīgi visas vajadzības: cena, vizuālais izskats, drošība, trokšņu kā arī siltumizolācija. Kā var, meklējot ārdurvis, sabalansēt patērētāja vajadzībās tā, lai arī durvis dzīvoklim vai mājai būtu skaistas, pieejamas ģimenes budžetam un tanī pašā laikā droši aizsargātu māju tieši no “negaidītajiem viesiem” un vēl būtu parocīgi izmantojamas? Viennozīmīgi, to zina vienīgi lietpratēji. Tādēļ tomēr ir jādodas konkrēti pie firmām, kur var piedāvāt metāla durvis dzīvoklim, mājai, un vēl jāuzdod jautājumi, bet preces piedāvājums var būt apskatāms to mājas lapā. Taču konkrēti par iespējamajiem variantiem Jums ir iespēja iepazīties šeit.

Daudzpusība un vienlaicīgi izvēle

Paliksim pie trim galvenajiem veidiem: koka, PVC, metāla jeb dzelzs. Jebkurš no tiem atbilst savām funkcijām. Kādus tad uzdevumus ārdurvis var veikt: drošība, siltumizolācija un trokšņu absorbācija, iekšējā un ārējā apdare.
Plastmasas ārdurvis parasti tiek uzstādītas komerciālās telpās vai arī kā otrās ārdurvis privātmājām. Dažādos veikalos, tirdzniecības centros PVC durvis pilda tikai “atvēršanas un aizvēršanas” lomu. Plastmasas ārdurvis tomēr ir vieglas, tādēļ viņas ir parocīgi vērt vaļā arī bērniem un veciem cilvēkiem. Kā vēl viens plus ir tas, ka tādas ārdurvis ir diezgan lētas.
Iepriekš dzīvokļos bija uzstādītas koksnes ārdurvis. Tagad no koka lielākoties ir ārdurvis mājām. Tās var būt lētas priedes durvis, kas nevarēs tikt galā no vides izraisītajam sekām vai iebrukšanas mēģinājumiem. Vēl viena iespēja pastāv ārdurvis, kas izgatavotas no izturīgākiem ozola vai alkšņa masīviem. Bet pat tās versijas nevarēs salīdzināt ar to, kā pret ielaušanos cīnās metāla durvis.
Metāla durvis mājai vai, piemēram, dzīvoklim mūsdienās būtu populārākais tips. Šis būs saistīts ar tādu lietu, kad tās pilda visas darbības: siltuma izolāciju, trokšņu absorbāciju, izturību, estētisko izskatu. Tajā pašā brīdī ir kā arī lētās, gan arī premium klases ārdurvis katrai gaumei un budžetam. Dzelzs durvis varētu izvēlēties arī ar dažnedažādu vizuālu izskatu – no klasiski dabiskā koka līdz pat minimālismam un Hi-Tech. Dzelzs būs spēcīgs izejmateriāls, kur atrodot labas slēdzenes metāla durvīm, tās var jau droši aizsargāt māju no ielaušanās.

Izvēlēšanās kritēriji, meklējot ārdurvis dzīvoklim

Izvēloties mūslaiku ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim, būtu jāņem vērā daži punkti:

  • Uzticība un aizsardzība. Durvis bez savienojumiem ir drošākas, jo bez šaubām šuves šo novājina. Tas var būt attiecināms gan uz pašām ārdurvīm, kā arī uz kopējām konstrukcijām.
  • Tēraudloksnes būs daudz praktiskākas, taču jādomā par labu siltumizolāciju.
  • Koksne protams labāk notur siltumu, taču baidās no mitruma un auksta sala, līdz ar to var būt vajadzīga papildu aizsardzība un apstrāde ar līdzekļiem.
  • Nebūtu jātaupa uz tādu lietu, kā piemēram, slēdzenes metāla durvīm. Labāk likt dārgākas un drošākas.
  • Labs ārējais izskats. Šeit tam vajadzētu labi iekļauties apkārtējā dizainā.
  • Gadījumā, ja tiks skatītas dzelzs durvis, tad augstas klases durvīm būtu nepieciešams {sastāvēt no 2 metāla loksnēm saturēt 2 metāla loksnes} (dažreiz būs sataisīts papildus slānis), kuru biezums ir vismaz pusotrs milimetrs.
  • Ārdurvis dzīvoklim, kurš ir kopā ar kāpņutelpu, var būt bez jebkādas papildu aizsardzības, jo daudzdzīvokļu mājā būs neticami, kad var būt izmantots atvēršanas instruments, kas trokšņo. Tomēr jebkura tipa modifikācijās ir jāizraugās augstas kvalitātes uzticami komponenti un piederumi, tā kā īpaši slēdzenes metāla durvīm vai arī cita veida ārdurvīm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *